Krovy, pergoly, altánky, stání na auta, terasy, palubkové podbití, rekonstrukce střech a roubenek

Poradíme si s čímkoliv co je ze dřeva. Postavíme vám krov na vašem domě, navrhneme a ralizujeme stání na auta, terasy apod.

Veškeré tesařské práce jsou prováděny stovky let ověřenými metody – pomoci tesařských spojů. Dřevo by mělo být hlavní nosný prvek, ne úhelníky s vruty.

Provádíme také opravy starých krovů.

Krov

Dřevěné krovy tvoří nosnou konstrukci střech na rodinných domech a větších stavbách. Krov tvoří hranoly a trámy, které mechanický drží střešní krytinu.

Dřevěná konstrukce musí nejen nést svoji vlastní váhu a zatížení mechanicky kotvené krytiny. Musí taky přenést další zatížení jako je sníh, vítr apod. do svislých nosných konstrukcí stavby.

Trámy a hranoly tvoří také estetickou stránku na střeše. Může přiznat část či celý krov uvnitř budovy nebo naopak venku. Například zhlaví krokví a vaznic, kde je mnoho variant jak je zakončit.

Altány a pergoly

Jsou velmi oblíbeným doplňkem domů a zahrad.

Altány bývají volně stojící konstrukce na zahradě s kompletním zastřešením. Naopak pergoly jsou obvykle spjaté s konstrukcí domu a nemívají většinou střešní plášť. U těchto staveb se dá vymyslet opravdu mnoho působivých variant. Mohou se různě kombinovat a vytvářet tak příjemný ráz vaši zahradě či domu.