Plechové střechy, betonové a keramické tašky, šindel, montáž okapového systému, oplechování komínu, drobné opravy a rekonstrukce střech

Poradíme, neceníme a postavíme. Jsme na trhu již přes 30 let a máme něco za sebou. Plech na střechu? nebo tašku na střechu? se vším vám pomůžeme. Výběr správné krytiny a skladba jsou důležité.

Plechové střechy

Plechové krytiny jsou poslední dekádu velmi oblíbené. Jedná se o krytiny hliníkové nebo plechové s obou stran pozinkované. Poslední roky jsou často žádané a to díky velkému množství tvarů a barev. Dalším důvodem je pořizovací cena a hmotnost samotné krytiny. Často se používají při rekonstrukci, právě kvůli své váze – krov se často zachová, ale je třeba na něj použít lehčí skladbu.

Nabízíme jedině výrobce s pevnou českou základnou. Tento aspekt se vždy vyplatí při řešení jakéhokoliv problému. Ať je řeč o rekonstrukci, nebo jen úpravě na střeše. Mezi tyto výrobce můžeme například řadit firmy: Prefa, Comax, Satjam, Rukki apod.

Taškové krytiny

Taškové krytiny jsou u nás stálice. Tašky můžeme rozdělit na pálené a betonové.

Pálené tašky mohou být bez povrchové úpravy. Těm říkáme tašky řezné, nebo s povrchovou úpravou engoba či glazura. Na glazurované pálené tašce se poté nedrží mechy.

EPDM fólie a Asfaltové modifikované pásy

EPDM fólie a modifikované ASF pásy se používají převážně na plochých střechách. Není to ovšem psané pravidlo. Tyto materiály se mohou použít i na klasických střechách.

EPDM fólie je vhodná na velké plochy, kde potřebujeme co největší celistvost krytiny. Velkou výhodou této krytiny jsou její velké rozměry. Díky tomu se nemusí krytina nijak spojovat – je položena v jednom kuse. EPDM fólii můžeme kotvit dvěmi způsoby: Mechanicky, Lepidlem. Jedná se o velmi oblíbenou krytinu u zelených střech.

ASF pásy se používají převážně na „užitkové“ budov. Nejčastěji na garáže.